Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Kurz bezpečné jízdy

Pokud hledáte dárek pro řidiče, který nejen že udělá radost, ale také přinese obdarovanému mnoho užitečných znalostí i zkušeností, nejlepší volbou je kurz bezpečné jízdy neboli škola smyku. Řidič si na takovém školení vyzkouší řadu neobvyklých situací a připraví se na většinu nebezpečí, které mohou na silnici nastat. Otestuje taky jak reakce své, tak i svého automobilu. Proč darovat nudné dárky, když existují takové možnosti, jako originální dárkové poukazy na zážitky – právě třeba na kurzy bezpečné jízdy.

Teoreticko-praktický kurz bezpečné jízdy

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto je školení, které trvá celý den a skládá se ze dvou částí. První část probíhá v moderně vybavených učebnách a profesionální instruktor řidičům připomene základní techniky jízdy a teorii o tom, jak se vypořádat s krizovými situacemi, které na silnicích mohou nastat. Vysvětlí, jak automobil reaguje během neobvyklých momentů a řidiči si také připomenou základní fyzikální zákonitosti - například zjistí, jaké jsou brzdné a reakční dráhy nebo jak na vůz působí odstředivé síly.

Před začátkem druhé části kurzu instruktor řidičům ještě řekne, jaké druhy smyků existují a také vysvětlí, jak se s nimi správně vypořádat. A potom už na účastníky kurzu čekají čtyři hodiny strávené na moderním cvičišti, které je postaveno přímo pro účely kurzů bezpečné jízdy. Je vybaveno příčnými vodními bariérami a několika kluznými drahami, takže si řidiči vyzkouší nejen slalom, nebo klasický smyk po rovince, ale také smyky z kopce, který končí zatáčkou. Na cvičišti si vyzkouší různé druhy úhybných a brzdných manévrů a další složité situace, které by na silnici mohly nastat.

Po celou dobu praktické části kurzu je řidič v kontaktu s instruktorem, který mu v nebezpečných situacích poradí a případně mu vysvětlí, jak automobil zvládnout ještě lépe.

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto řidiče připraví na většinu situací, na které se v běžném provozu dost dobře připravit nemá a umožní jim vyzkoušet řadu netypických momentů na vlastní kůži. Je to výborná příprava na silnice nejen pro řidiče začátečníky, ale i pro ty, kteří mají najezděno spousty kilometrů, ale rádi si vyzkouší něco nového.