Bungee jumping

Máte rádi pocit napětí a vzrušení? Chcete mít zážitek, na který nikdy v životě nezapomenete? Užíváte si, když se vám tak trochu svírá žaludek? Pokud jste na tyto otázky odpověděli ano a doposud nevyzkoušeli bungee jumping, stala se pravděpodobně někde chyba. Většina chyb se ale dá napravit a ani tato není výjimkou. Stačí navštívit malebný Zvíkov. V krásném prostředí nedaleko starého hradu vede most přes řeku Vltavu. Když na něj vejdete, jste jen několik málo minut vzdáleni od jednoho nejsilnějších zážitků,jaký vás kdy potkal.

bungee1

Skoky z výšky na laně se tu provozují od roku 1993. Letos je to tedy 20 let a za tuto dobu si tu bungee jumping vyzkoušeli tisíce nadšených milovníků adrenalinu. Rozšířit jejich řady můžete pod vedením zkušených instruktorů i vy. K dispozici jsou nejen dobré rady, ale i špičkové vybavení, které je kontrolováno na denní bázi pro vaše absolutní bezpečí.

Skáče se z výšky 45 metrů, záleží na hladině řeky. Klasický skok je na elastickém laně, které je vám buď uvázáno kolem nohou, nebo prsního postroj. Můžete vyzkoušet i tandem, tedy skok ve dvojici, Swing jump, což je houpání se pevném laně nad řekou, nebo takzvaný Fly fox – tedy lanovku, po které se svezete pevně zavěšeni na kladce. Pro odvážlivce je připraven i skok s dotekem vody, ovšem pouze za příznivých podmínek její čistoty.

Bungee Zvíkov je v provozu od května do září a skáče se tu téměř za jakéhokoliv počasí. Pokud vás láká pocit nebezpečí, neměl by seskok na laně do hloubky v rejstříku vašich zážitků rozhodně chybět. A pokud jste přesvědčeni o tom, že bungee jumping prostě není pro vás, můžete o něm uvažovat, jako o dárku pro některého z vašich odvážných blízkých. Originální zážitek jistě potěší a přestože trvá jen malou chvilku, budou na něj dlouho vzpomínat.